Blog

Kako zanositi
Že od osnovne šole dalje se otroke uči, kako poteka razmnoževanje pri ljudeh pa tudi na kakšen način se neželeno nosečnost prepreči. Veliko manj, če sploh kaj, pa je govora o tem, kako si par v primeru težav pri zanositvi, lahko pomaga.

Policistični jajčniki in zanositev
V povezavi s policističnimi jajčniki se pojavljata dva izraza, ki se mnogokrat enačita, čeprav temu ni tako. To sta PCO (policistični jajčniki) in PCOS (sindrom policističnih jajčnikov).

Endometrioza in zanositev
Endometrioza je bolezen žensk, ki je pogosto težko in pozno diagnosticirana, povzroča številne, blago rečeno, neprijetnosti, močne bolečine, zmanjšuje kvaliteto življenja in vpliva na zmanjšano plodnost ter posledično lahko povzroča težave pri naravni zanositvi zaradi česar je potrebna umetna oploditev.

Dolgi protokol v IVF
V postopku oploditve z biomedicinsko pomočjo se lahko opravi stimulacija jajčnikov s kratkim, dolgim, kombiniranim in dvojnim protokolom, največkrat uporabljena pa sta kratek in dolgi protokol. V sledečem prispevku bom pisala o dolgem IVF protokolu, kjer že ime pove, da bosta proces priprave in stimulacija trajala dlje časa kot v kratkem protokolu.

Kaj je ivf
V naslednjem prispevku bom razložila, kaj pomeni kratica IVF, ki jo pravzaprav uporabljamo za opis dveh pojmov, podala pa bom še nekaj osnovnih informacij glede te metode.

Zamrznjeni zarodki v postopku umetne oploditve
Zamrznjeni zarodki oziroma pogovorno zamrznjenčki ali pingvinčki so izrazi, ki jih uporabljamo za zarodke, ki so bili pridobljeni tekom postopka umetne oploditve a vi istem niso bili preneseni v žensko telo.